Hakkımızda

Red Room 16. yılında...

2008 yılında, Türk televizyonlarında yayınlanan yarışma programları ve TV formatları için teknolojik çözümler sunmak amacıyla kurulan Red Room, bugün TV yarışma programları yazılımları konusunda 16 yılın üzerindeki deneyimi ile ülkemizdeki yegane firma konumundadır.

Hizmet verdiğimiz TV yapımlarında, program logosunun hazırlanmasından, gerekli stüdyo yazılımı, sabit ve animasyonel grafiklerin hazırlanması, ses ve ışık sistemlerinin de program akışına göre otomatik tetiklenmeler ile tümüyle bir otomasyon olarak çalışmasını sağlayan RedRoom, ayrıca bu sistemleri çalıştıracak gerekli tüm grafik ve bilgisayar sistemlerinin kiralanması ve sistemi çekimler esnasında yönetecek deneyimli operatörleri ile yapım firmalarına ve TV kanallarına paket çözümler sunuyoruz. Türkiye’deki ilk play along tv yarışma programı ve akıllı telefon uygulamaları ile entegre çalışan interaktif tv yapımlarına imza atarak dünyadaki tüm teknolojik trendleri Türk Televizyonlarına başarıyla taşıdık.

Görev aldığımız tüm projelerde teknik problemlerden dolayı çekim programının aksamamasını sağlayarak en zor projelerin altından bugüne kadar başarıyla kalktık. Görev aldığımız canlı yayın yarışma programlarında backuplı sıfır hata sistemlerimiz ile yapımcılara, yönetmenlere ve Tv kanallarına hep güven verdik.

Red Room olarak 16 yılı aşan deneyimimiz ile teknolojik çözümleri değerli yapımcılarımıza ve Türk Televizyonlarına sunmaya devam ediyoruz.

img
img